Jarné zarybnenie revírov

Tohtoročná jar sa začala veľkým skokom teplôt, keď po pomerne chladnom marci sa aprílové teploty vyšplhali až na úroveň letných hodnôt.

Náš tradičný dodávateľ násady na zarybnenie firma Kolter-Boheľov nám 14. a 21. apríla dodala kapra K3 na zarybnenie lovných revírov Amerika III. a Vízallás. Amerika III bola zarybnená množstvom 700kg + 250kg zo zarybnenia Oo Selice. Rybník Vízallás bol zarybnený množstvom 600 kg.

Chovný rybník Vermek bol zarybnený 100 kg kapra K1 a 11 ks generačných kaprov o celkovej hmotnosti 75 kg. Táto násada kaprov aj s jesennou násadou 100 kg K2 je náhradou za vlani vykonaný výlov a je základom na ďalší chov.

Po zarybnení sa vykonalo ošetrenie násady medikovaným krmivom Rupín špeciál na oboch rybníkoch tak, aby do začiatku sezóny skončila ochranná doba na konzumáciu mäsa rýb, čo je 378 denných stupňov (to znamená, že pri teplote vody 18°C je táto doba 21 dní). Bližšie si o Rupíne môžete prečítať TU. Fotografie zo zarybnenia nájdete v galérii.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.