Jarné zarybnenie 2021

Po množstve práce vykonanej v našich revíroch, o ktorej sme Vás priebežne informovali v našich príspevkoch (Prvé jarné práce v revíroch, Jarná starostlivosť o revíry, Jarné práce pokračujú, Príprava na sezónu vrcholí, Stále bližšie k otvoreniu sezóny) sa 27. mája vykonala už záverečná práca pred otvorením hlavnej rybárskej sezóny – zarybnenie revírov.

Aj napriek veľkým problémom s násadovými rybami na trhu a opatreniam v súvislosti s pandémiou sa vďaka kompetentným vykonalo zarybnenie v zamýšľanom rozsahu a všetky lovné rybníky MsO SRZ Šaľa boli zarybnené tak, ako bolo naplánované. Naše dva lovné revíry boli zarybnené nasledovne:

 • 2-2400-1-1 Mŕtve rameno Amerika III: 800 kg K3 +500 kg K2
 • 2-2500-1-1 Mŕtve rameno Vízallás: 800 kg K3
 • _

  Nepokazme si to

  Od začiatku roka ako bolo už úvodom spomenuté sa vykonalo veľa práce k tomu, aby boli revíry pripravené na sezónu a všetci členovia, ale aj nečlenovia, ktorí prídu do našich revírov sa cítili dobre a vychutnali si nielen lov, ale aj pobyt v príjemnom prostredí. Kultúrne prostredie by malo vplývať aj na kultúru človeka. Veríme, že je to skutočne tak a nebude sa opakovať to ako po minulé roky, že po prvom týždni lovu bude potrebné vyzbierať ponechané odpadky. Ako to už bolo spomenuté v príspevku o upratovaní našich revírov pri kontrolách budeme dôsledne dbať aj na túto stránku a neupratané lovné miesto budeme zapisovať na príslušné miesto v povolení na rybolov. Čistota lovného miesta pred a po love je stanovená zákonom rovnako, ako povolené množstvo privlastnených rýb. Keď dodržiavame jedno, dodržiavajme aj druhé.

  Všetky lovné revíry MsO SRZ Šaľa budú pre lov otvorené od 1.6.2021


  Ešte veľa členov nemá odpracované brigádnické hodiny. Aj pri tejto príležitosti Vás žiadame, aby ste sa prihlásili a odpracovali si brigády teraz, keď je ozaj veľa práce s kosením v dôsledku množstva zrážok a bujne rastúcej vegetácie.

  Do sezóny prajeme všetkým pekné úlovky a krásne zážitky na ktoré budete ešte dlho spomínať. Záverom chceme ešte raz poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o tohtoročné zarybnenie lebo len oni vedia koľko úsilia to tento rok vyžadovalo. Ďakujeme aj dodávateľovi za ozaj korektný prístup a maximálnu snahu zabezpečiť potrebné množstvo rýb na zarybnenie.

  SRZ Trnovec

  Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.