Stromy nezvládli víchricu

30. septembra 2019 bolo počasie v strednej Európe ovplyvňované hlbokou tlakovou nížou, ktorej meteorológovia dali príznačné meno Mortimer.

Táto tlaková níž bola doprevádzaná silným vetrom až orkánom, ktorý spôsobil veľa hmotných škôd a žiaľ aj stratu na živote. Silný nárazový vietor vyvrátil a zlomil aj stormy vedľa prístupových ciest k rybníku Amerika III. Našťastie tieto stormy nespôsobili žiadnu škodu aj keď spadli na pomerne frekventované cesty po ktorých chodia autá, cyklisti i chodci.

Vďaka rýchlej reakcii a iniciatíve našich členov a s technickou pomocou zo strany obce sa ešte vo večerných hodinách vyvrátené stormy popílili a cesty sprístupnili.
Ďakujeme p. starostovi Oliverovi Bereczovi za poskytnutie techniky p. Tiborovi Batykovi za obsluhu nakladača a našim členom Dušanovi Žáčikovi za nahlásenie a Tomašovi Gyepešovi a Romanovi Hučkovi za pilčícke práce.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.