Sumčiarsky víkend 2019

Koniec leta v našich revíroch patril aj kontrolným výlovom a už tradičnému sumčiarskemu víkendu.

Na základe uznesenia Výboru MsO SRZ Šaľa z 21. júna 2019 sa v dňoch 23. až 25. augusta 2019 vykonal kontrolný lov rýb za účelom zistenia zdravotného stavu rýb po selektívnom úhyne karasa striebristého. Zároveň s týmto kontrolným lovom sa vykonal aj lov sumcov. Na rybníku sa za týmto účelom zišlo 15 vyznávačov lovu sumcov s cieľom vyloviť z tohoto pomerne malého rybníka jedného zo sumcov, ktorí sa tu nachádzajú vo všetkých veľkostných kategóriach.

Pri love nástrahových rýb sa vykonala aj kontrola zdravotného stavu ulovených rýb a bolo konštatované, že na rybách neboli zistené žiadne príznaky kožných, parazitných alebo nekrotických ochorení. Po nastražení údíc na lov sumcov sa už len čakalo na prvý záber. V teplom a dusnom počasí, kedy ani nočná teplota neklesla pod 20°C však počas dvoch nocí a dvoch dní žiadny záber neprišiel. A to aj napriek veľkej snahe loviacich, ktorí pri love využili všetky povolené spôsoby lovu.

Počas doby lovu však všetci družne debatovali a preberali svoje rybárske, osobné i pracovné zážitky. Ako občerstenie sme uvarili výborný guláš so srnca, na prípravu ktorého nám suroviny poskytli kolegovia poľovníci. Šikovné kuchárky napiekli aj chutný koláč, ktorý so šálkou dobrej kávy dotvoril príjemnú atmosféru tejto akcie.

Ani po nočnej búrke zo soboty na nedeľu, kedy všetci dúfali, že zmena počasia spôsobí aj zmenu aktivity sumcov žiadny záber neprišiel. Aj napriek tomu, že sa nepodarilo uloviť nijakého sumca, ďakujeme všetkým, ktorí obetovali svoj čas a zúčastnili sa tejto akcie. Aj takýmto spôsobom sa upevňujú kolegiálne vzťahy medzi vyznavačmi Petrovho cechu.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.