Trnovecká vareška 2019

21. septembra sa uskutočnil už 5. ročník stále viac obľúbeného kultúrno-spoločenského podujatia Rozlúčka s letom , ktoré je obohatené rôznymi akciami pre deti, hudobnou produkciou a tradičnou súťažou vo varení gulášov.

Posledných dvoch ročníkov sme sa nezúčastnili, ale ako víťazi prvých dvoch ročníkov sme sa rozhodli opäť skúsiť šťastie pri stále väčšej a kvalitnejšej konkurencii súperov. Všetky družstvá sa po príchode na nádvorie kultúrneho domu pustili do prípravy surovín na varenie. Každé družstvo si síce starostlivo strážilo svoje tajomstvo na uvarenie toho naj–gulášu, ale popri tom každého, kto sa pristavi pri stánku srdečne privítali medzi sebou a ponúkli rôznymi dobrotami. Ponúkali sa rôzne domáce koláče, pagáče, čerstvo pripravené lángoše, rôzne čerstvé ovocie z vlastných záhrad, ale aj ovocie pretrasformované do kvapalného stavu.

Naše družstvo pod názvom Petrov zdar v zložení Tomáš Gyepes, Ľudovít Vincze a Jozef Belovič pod tematicky vyzdobeným prístreškom pripravilo do súťaže chutný guláš zo srnčieho danielieho a jahňacieho mäsa. Aby sme však zostali verní svojmu cechu pre hostí sme pripravili pečeného kapra a rybie oškvarky z amura.

Aj keď ráno už malo nádych chladnejšieho vzduchu prichádzajúcej jesene za pekného slnečného počasia počas dňa v dobrej nálade prebiehalo varenie až do vyhodnotenia súťaže.
Odborná porota vyhodnotila predložené vzorky a vyhlásila prvé tri víťazné družstvá, ktoré obdržali finačnú odmenu. Ostatní zúčastnení obdržali za účasť pekne zdobený tematický lopárik.

Vďaka všetkým zúčastneným družstvám sa uskutočnila vydarená akcia, ktorá prispela ku neformálnemu stretnutiu obyvateľov obce, a pri ktorej sa v dobrej nálade a príjemnom prostredí porozprávali a odreagovali od každodenných starostí.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.