Rybárske preteky 2018

Novú rybársku sezónu sme, tak ako každý rok, odštartovali na rybníku Amerika III. na tradičných rybárskych pretekoch.

Preteky sa nezaobišli bez prípravných prác, ktoré spočívali v zarybnení revíru, ošetrení násady, úprave pobrežia a okolia rybníka, zabezpečení cien, tomboly, či príprave pečenej ryby a halászlé. Táto mravenčia práca však bola nakoniec mnohokrát zhodnotená v deň pretekov.5. mája, v krásnom sobotnom počasí, sa stretli kolegovia rybári, ich rodiny, priatelia, priaznivci rybárstva, prírody a rybárskej gastronómie. Súťažne sa pretekov zúčastnilo 80 rybárov, ktorí spolu ulovili 165 kaprov.

Po záverečnom vyhodnotení sa na prvom mieste umiestnil Richard Haszterman s 12 ulovenými kaprami (560 bodov), druhý skončil Ján Doboš (10 kaprov, 471 b) a bronzová priečka patrila Vladimírovi Bosákovi s 9 kaprami (442,5 b). Najväčsiu rybu ulovil taktiež Vladimír Bosák, víťazný kapor mal dĺžku 60 cm. Kompletnú výsledkovú listinu si môžete pozrieť TU. Po vyhodnotení nasledovala dlho očakávaná tombola.


Ďakujeme všetkým našim sponzorom za podporu a tiež všetkým členom, ktorí sa akokoľvek zapojili do prípravy a priebehu pretekov za ich čas a úsilie. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Petrov zdar!

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.

2 Replies to “Rybárske preteky 2018

Comments are closed.