Sumčiarsky víkend 2020

Ako už v predchádzajúcich rokoch, aj tento rok sme usporiadali od 14. do 16. augusta neformálny pretek v love sumcov na rybníku Amerika III.

Počet loviacich nebol určený a z pozvaných a oslovených vyznávačov lovu sumcov. I keď viacerí prisľúbili účasť, nakoniec z pracovných či rodinných dôvodov sa akcie mnohí nemohli zúčastniť. Lov zahájilo približne 12 lovcov, ktorí sa počas dvoch dní usilovali uloviť niektorého zo sumcov v rybníku. Aj keď bolo niekoľko záberov a strhnutých nástrah, opäť sa nepodarilo žiadneho sumca uloviť. Dva verčery však prebehli v dobrej nálade, vyrozprávali sa už známe i nové príbehy zo života a od vody.

Počas priebehu lovu účastníci uvarili výborný guláš z diviny, ktorú nám darovali kolegovia poľovníci. Gulášom boli pohostení všetci, ktorí sa pri nás na rybníku zastavili. K poobednej káve manželka Janka Doboša Marika upiekla vynikajúci jablkovo slivkový koláč, ktorým ešte vylepšila dobrú atmosféru akcie. Záverečný večer bol obohatený perfektnou večerou z pečenej diviny s knedľou a brusnicovým lekvárom. Za prípravu guláša a pečenej diviny ďakujeme nášmu kolegovi Lajosovi Vinczemu a jeho manželke Silvii.

Keď už nebol úspešný lov, tak sme čas využili aj na drobné úpravy na rybníku. Vymenili sa revírne tabule s novým revírnym názvom a doplnili sa lavičky, ktoré budú slúžiť nielen rybárom, ale aj ostatným, ktorí sa tu zastavia počas prechádzky.

Po akcii sme sa rozišli s predsavzatím, že v budúcom roku už musíme aj niečo uloviť, aby bola akcia dokonalá. Ďakujeme všetkým za účasť aj za vykonanie spomenutých prác na rybníku.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.

One Reply to “Sumčiarsky víkend 2020”

Comments are closed.