Ochotou a spoluprácou pre dobrú vec

V minulom roku bola na Váhu v zátoke pri Dlhej nad Váhom prehĺbená časť ,kde pri nízkej hladine vody zostávali tu umiestnené hausboaty na plytčine. Vyťažený materiál bol po riadnej dohode so správcom toku umiestnený na priľahlom pobreží s tým, že sa odtiaľ bude postupne odvážať.

Použitie tohto materiálu sa nám javilo ako jedno z najlepších riešení lebo sa jedná o prirodzený inertný materiál na použitie ktorého nie potrebný zvláštny súhlas príslušných orgánov ochrany prírody a životného prostredia. Cez nášho kolegu p. Ľudovíta Vinczeho sme sa skontaktovali s p. Robertom Pálom, ktorý toto bagrovanie vybavoval a poprosili sme ho, či by sme si nemohli z tohto vyťaženého materiálu zobrať na úpravu prístupových ciest k našim revírom, ktoré sa každoročne musia po zime, alebo po daždivejšom počasí upravovať. P. Pál nám ochotne vyšiel v ústrety a odber materiálu v množstve, ktoré potrebujeme nám povolil s tým, že nakladaciu techniku a dopravu si musíme zabezpečiť.

Na skúšku nám náš kolega Július Káras doviezol niekoľko áut tohto materiálu, ktorý sme použili na časť prístupových ciest okolo Ameriky III a prístupovej ceste na pretekársku trať na Váhu. Keďže sa nám materiál osvedčil, rozhodli sme sa doviesť väčšie množstvo, aby sme mali poruke dostatok materiálu na postupnú údržbu ciest. Preto ďalšou úlohou bolo zabezpečenia nakladacej techniky a dopravy. Kontakt na majiteľa nakladača p. Tibora Andódiho priamo v Dlhej nad Váhom nám sprostredkoval p. Gabriel Bekö, ktorý p. Andódiho pozná aj ako nášho kolegu rybára. Dohodli sme sa, že keď bude mať voľný čas, tak nám nakladanie vykoná. Po zabezpečení dopravy cez firmu Tip Top trans p. Petra Suchého sme sobotu 25.9. vykonali prevoz materiálu na náš lovný revír Mŕtve rameno Amerika III odkiaľ postupne podľa potreby bude materiál rozvážaný na úpravu plôch a prístupových ciest k našim revírom. Zároveň sme zabezpečili aj prevoz materiálu našim kolegom v Seliciach na úpravu plôch okolo novovybudovaného revíru Malý Bikás.

Ďakujeme všetkým za ochotu a spoluprácu pre dobrú vec.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.