Detské rybárske poreteky 2024

Detske-rybarske-preteky_SRZ-Trnovec-nad-Vahom

V rámci programu ku Dňom obce každoročne organizujeme pre deti rybárske preteky. Inak tomu nebolo ani v tomto roku.

Tradične sa organizovali na chovnom revíry Vermek, no z dôvodu vysokého stavu vody nebolo pobrežie prístupné. Preto sa preteky konali na lovnom revíry Amerika III, ktorého pobrežie je bezpečnejšie, lepšie prístupné a hlavne sa tu zmestí viac detí aj s rodičmi či príbuznými. Pretekom predchádzalo pomerne veľa prípravných prác a činností – kosenie pobrežia, zabezpečenie pohárov a medailí, či nákupu a príprave občerstvenia pre všetkých zúčastnených. Spoluprácou všetkých, ktorí sa do tejto činnosti zapojili sa všetko podarilo perfektne zvládnuť a v sobotu ráno sa mohli deti so svojim doprovodom po registrácii usadiť na lovných miestach, ktoré si vybrali. Pretekov sa zúčastnilo 45 detí plných očakávania čo sa im podarí uloviť.

Za krásneho letného počasia, priam ideálneho na takúto akciu, sa lov začal o 8:00 a trval do pravého poludnia. Deti sa snažili a robili všetko pre to, aby ulovili čo najviac rýb. Niektoré úspešnejšie niektoré menej úspešne, ale hlavne všetky tu strávili pekný deň plný zážitkov.
Kolegovia rybári deťom a prítomným pripravili ako občerstenie chutnú rybu a hranolky a ponúkli sa aj pečenými sladkosťami od rodičov, ktorým aj touto cestou ďakujeme.

Po ukončení pretekov sa úlovky postupne zvážili a spravilo sa vyhodnotenie. Spolu bolo ulovených 46,8kg rýb, hlavne kaprov, karasov, pleskáčov, plotičiek, beličiek, ale bol aj jeden úlovok malého sumčeka. Všetky ryby po zvážení boli pustené späť do vody.

Pretekov sa zúčastnilo 45 detí. Poradie bolo nasledovné:

1.miesto: Mia Mikušová – 15,16kg
2.miesto: Patrik Bednárik – 5,06kg
3.miesto: Adrián Takács – 4,02kg
Najväčiu rybu – kapra o hmotnosti 2,16kg – ulovil Lukáš Šášik.
_

Víťazi obdržali poháre, medaily a množstvo cien a darčekov. Pre víťazov a lovca najväčšej ryby sme pripravili ešte jedno prekvapenie vo forme rodinnej plavby výletnou loďou po Váhu. Víťaz 3. miesta prepustil svoje miesto na túto plavbu štvrtému v poradí Martinovi Marčekovi, čo ho veľmi potešilo. Všetky ostatné deti obdržali medaily a tiež rôzne predmety.

Táto úspešná akcia by nebola možná bez podpory našich sponzorov, ktorí nám poskytli množstvo rybárkeho vybavenia, krmív a drobností potrebných pre túto záľubu, ale aj potrieb do školy a propagačných materiálov na osvetu rybárstva a spoznávanie rýb, ako aj prostriedky na nákup občerstvenia. Pre sponzorov pripravíme ešte zvlášt príspevok so samostatným poďakovaní, ktoré si všetci zaslúžia, aj keď vieme, že ich podpora je nezištná a podporujú takéto aktivity detí, ktoré ich privádzajú k prírode a zozvíjajú ich schopnosti.

Ešte raz ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na budúci rok, že sa opäť stretneme pri tejto peknej akcii. Petrov zdar!

Za fotografie ďakujeme A L E X A N D R A Slad Photographer

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.