Malí rybári a rybárky si zmerali sily na Západoslovenskej lige mládeže

SRZ Trnovec nad Váhom

Dňa 9. júna 2024 sa na lovnom revíry Amerika III konalo 3.kolo súťaže Západoslovenská liga mládeže v love rýb udicou LRU-P. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – 5-10 rokov a 10-15 rokov.

Za pekného počasia sa organizátori a súťažiaci spolu so svojimi rodičmi a starými rodičmi postupne poschádzali na pobreží revíru. Príchod bol veľmi disciplinovaný a všetci sa veľmi šikovne registrovali a po registrácii následne vylosovali miesta, ktoré pred tým už vyznačili organizátori. Súťažiaci pri registrácii obdržali sladkosti a nápoje na posilnenie a rovnako organizovane a disciplinovane sa rozišli na svoje vylosované miesta. Po príchode na miesta si začali usilovne pripravovať svoje rybárske vybavenie a miešať krmivá. Po príprave rozhodcovia skontrolovali množstvo a druhy pripravených krmív a udice, pričom dali ešte posledné rady, ako čo upraviť či v krmive či na prútoch alebo montáži. Po kontrole krmiva sa dal signál na začiatočné kŕmenie potom sa po ďalšom signály začal samotný lov.

Deti sa za pomoci svojich trénerov – rodičov usilovne pustili do lovu a zisťovali, ako a aké rydy reagujú. Aj keď to nebolo počas preteku podľa predstáv, predsa sa len podarilo uvoviť belice, plotice, pleskáče a aj kapríkov. Celkovo sa ulovilo okolo 13kg rýb. Po ukončení lovu sa vykonalo váženie úlovkov, ktoré po odvážení boli pustené späť do vody. Po sčítaní sa pristúpilo k vyhodnoteniu a vyhláseniu poradia a víťazov.

Pri vyhodnotení sa k súťažiacim a ich rodinným príslušníkom prihovoril predseda MsO SRZ Šaľa Judr. Tibor Tímár, ktorý je zároveň aj členom Rady SRZ Žilina a vo svojom príhovore poďakoval organizátorom za túto prácu s mládežou a deťom poprial veľa úspechov v ich peknej záľube a súťažení. Pri vyhlasovaní poradia deti postupne dostali drobné darčeky od sponzorov, ako aj reklamné predmety, ktoré poskytla obec Trnovec nad Váhom a prispela aj Slovenská poľovnícka komora peknými omaľovávankami s poľovníckou tématikou. Poháre pre víťazov oboch kategórií poskytla MsO SRZ Šaľa.
_

Po fotení na stupňoch víťazov sa súťažiaci rozišli, pobalili si veci a rozlúčili sa s tým,že sa čoskoro opäť stretnú na nasledujúcom kole. Tieto a podobné akcie sú príkladom toho ako sa má pracovať s mládežou, ako ich priviesť k tomuto krásnemu koníčku a športu, ako ich učiť dôslednosti, trpezlivosti, pozornosti, ako si zdokonalovať motorické schopnosti, reakcie…., čo sú schopnosti, ktoré využijú aj v živote. Vďaka patrí samozrejme rodičom a starým rodičom, ktorí deti priviedli k tomuto koníčku a obetujú pre to svoj voľný čas a prostriedky.

Prajem všetkým organizátorom, rodičom, starým rodičom a hlavne deťom ďalšie spoločné zápolenia, ale aj priateľstvá, ktoré medzi nimi vzniknú počas podujatí. Na záver sa cheme poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do príprav, Obecnému úradu a Slovenskej poľovníckej komore za poskytnuté reklamné predmety.

Výsledky a viac fotografií si môžete pozrie na fb stránke Západoslovenská LIGA MLÁDEŽE LRU-P NA TOMTO LINKU.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.