Dorka uhynula

V dvoch článkoch na našej webovej stránke Nádej pre revír a Dorka v Amerike sme Vás informovali o úspechoch v našom zámere ponechávať úlovky kaprov nad 60 cm v revíri.

Priekopníkom tejto iniciatívy sa stal kapor, ktorý bol pomenovaný DORKA . Niekoľko kusov takýchto kaprov sem bolo nasadených pri jarnom zarybnení, aby sa na tradičných rybárskych pretekoch rybári potešili z ich ulovenia a mali pekný zážitok hneď na začiatok sezóny. Počas pretekov z nich nebol síce žiaden ulovený, ale po zahájení sezóny bolo niekoľko takýchto kaprov ulovených a žiaľ aj privlastnených. Podľa informácií a záznamov o úlovkoch sa niektoré z ulovených kaprov vrátili späť do rybníka. Takto konajúcim a uvažujúcim rybárom patrí poďakovanie celej rybárskej obce.

Kapor Dorka od 24.mája, kedy bol prvýkrát po zarybnení ulovený spravil radosť svojim záberom ešte trikrát. Naposledy bol ulovený 2. augusta našim kolegom Zsoltom Javorčíkom, ktorý ho následne opäť pustil späť. Nepotešujúci bol preto telefonát od nášho kolegu Vlada Varchulíka, že spolu s Ernestom Durzom vytiahli z rybníka uhynutého kapra označeného štítkom s číslom 4640. Takto uhynul pionier, ktorý mal počas svojho krátkeho pobytu v našom rybníku vždy šťastie na rybárov gentlemanov. Naplnilo sa poslanie tejto ryby a zámer o ktorý pri tejto iniciatíve ide, aby v našich revíroch boli aj ryby pre radosť z lovu a rybári, ktorí nemajú možnosť sa dostať na súkromné revíry si užívali ich ulovenie v našich domácich revíroch. Pri tejto príležitosti ešte raz a určite nie naposledy patrí poďakovanie všetkým, ktorí tento zámer pochopili a svojim konaním ho aj uvádzajú do života našej organizácie.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.