Trnovecká vareška 2023

Dňa 7.októbra za pekného ešte stále teplého už jesenného počasia sa na nádvorí Kultúrneho domu v Trnovci nad Váhom uskutočnil už 8.ročník akcie organizovanej obcou na záver leta s názvom Rozlúčka s letom spojená so súťažou vo varení gulášu.

Ako rybári sme sa zúčastnili na súťaži štvrtýkrát. Prvé dva ročníky sme zvíťazili v jednom z ročníkov sme neboli úspešní, ale tento rok sme sa vrátili opäť víťazne. Za úspechom je dobrý výber surovín, kvalitná príprava a hlavne kuchárske skúsenosti nášho kolegu Laliho Vinczeho, ktorý bol hlavným strojcom nášho úspechu. Vďaka patrí aj Paťkovi Szabovi a jeho rodičom, ktorí nám s prípravami pomáhali a všetkým, ktorí prišli a podporili nás. Okrem gulášu sme pripravili rybie „oškvarky“ zo sumca, hranolky a pečeného hejka (šťukozubec obyčajný), ktorými sme pohostili našich kolegov a priaznivcov.

Aj ostatní súťažiaci pripravili chutné guláše a iné pochúťky, ktoré bolo možné ochutnať počas programu, ktorý tu bol pripravený – vystúpenie tanečnej skupiny, maľovanie na tvár, tvorivé dielne a hry pre deti, vystúpenie kynológov a ich štvornohých parťákov.

Vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo po pomerne ťažkom rozhodovaní poroty,ktorá musela vyberať z 13-tich predložených vzoriek.

Poradie bolo nasledovné:
1.miesto: Petrov zdar – Trnoveckí rybári
2.miesto: Poľovnícka organizácia DURMUTZ
3.miesto: CSEMADOK

Víťazi boli odmenení diplomom, poukážkami na nákup v TESCO a peknými tematickými lopárikmi, ktoré obdržali všetci súťažiaci. Akciu doprevádzala hudobná produkcia tiež nášho kolegu rybára Karola Šišláka, ktorý zabával prítomných až do záveru akcie. Vďaka všetkým súťažiacim sa vytvorila pekná atmosféra a účasťou obyvateľov sa opäť postretávali spoluobčania, i priatelia, ktorí mnohokrát v uponáhľanej dobe nemajú čas sa inak stretnúť.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.