Jesenné kolo 1. ligy LRU-P

Od 21. do 23. septembra 2018 sa na pretekárske dráhe na Váhu pri našej obci konalo jesenné kolo pretekov LRU-P.

Po prípravných prácach, o ktorých sme informovali v predchádzajúcom článku bolo všetko pripravené pre úspešný priebeh pretekov. Žiaľ, práve v týchto dňoch došlo po dlhej dobe sucha ku zmene počasia, ktoré narúšalo komfort pretekárov občasnými prehánkami. Ale voda ako voda – pretekári sú na takéto podmienky zvyknutí a veľmi rýchlo sa prispôsobili. V piatok (21.9.) bol trening, kde si pretekári pripravili náčinie a vyskúšali, aký spôsob lovu bude najúčinnejší.


_
Súťažnými dňami boli sobota a nedeľa (22.a 23.9.). Preteky za účasti pretekárov a rozhodcov otvoril riaditeľ pretekov Judr. Tibor Tímár-predseda MsO SRZ Šaľa, ktorí srdečne privítal všetkých pretekárov, predstavil im revír v ktorom budú súťažiť a poprial im úspešný lov. Každý súťažný deň po vylosovaní sektorov, príprave krmiva a raňajkách, ktoré boli v priestore rybníka Amerika III sa pretekári premiestnili do svojich sektorov. Tu mali 2 hodiny na prípravu miesta lovu a náčinia. Počas tejto doby prebehla aj kontrola krmiva, čo do množstva a zloženia. Pretekalo sa od 10:00 do 14:00. Potom nasledovalo váženie úlovkov a vyhodnotenie.

Pretekárske družstvo MsO SRZ Šaľa v zložení Ivan Cibuľka, Zdenko Tuška, Jozef Šimko a Emil Raschman v splupráci so svojimi kolegami Miroslavom Janekom a Alexandrom Pappom získali 3. miesto a medzi ženami sa Eva Cibuľková umiestnila na 2. mieste. Výsledkovú listinu si môžete pozrieť TU.

Preteky po vyhodnotení uzavrel riaditeľ pretekov. Poďakoval pretekárom za disciplinovaný prístup a férové zápolenie aj keď v nie príliš priaznivom počasí, rozhodcom za ich korektné rozhodovanie a všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k úspešnému priebehu podujatia. Pozdravom Petrov zdar sa účastníci rozlúčili a zapriali si ďaľšie pekné zážitky pri ich obľúbenom športe.

Záverom chceme poďakovať aj dispečingu SVP v Piešťanoch, ktorý vyhovel našej žiadosti a na čas pretekov zabezpečil požadovaný prietok vo Váhu, aby sa počas pretekov nemenila rýchlosť prúdenia vody.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.

One Reply to “Jesenné kolo 1. ligy LRU-P”

Comments are closed.