Detské rybárske preteky 2018

Tradičný Deň obce, ktorý sa tohoto roku konal 30. júna sprevádzaný viacerými športovými a kultúrnymi akciami obahacujú každoročne aj detské rybárske preteky, ktoré sa konali na chovnom rybníku Vermek.

Zo 17–tich organizovaných detí sa pretekov zúčastnilo 10 detí v sprievode svojich rodičov či starých rodičov. Preteky sa začali o 08:00 a deti sa s veľkým úsilím pustili do lovu. Za príjemného letného počasia sa postupom času zábery a úlovky stupňovali. Deti počas pretekov spoločným úsilím ulovili 47 kg rýb (karasov, lieňov a kaprov). Je to síce menej ako minulý rok, ale tento výsledok bol isto ovplyvnený aj tým, že na rybníku sa na jeseň minulého roka vykonal výlov.

Potešením pre organizátorov, ale hlavne pre dvoch súťažiacich bolo ulovenie dvoch generačných kaprov, ktoré boli do rybníka nasadené počas jarného zarybnenia. Samko Eremiáš a Andrejka Krišková boli šťastnými lovcami kaprov o hmotnosti 5 kg. Počas pretekov sa deti posilnili sladkosťami od našich sponzorov. Po ukončení pretekov bolo pre deti a ich rodičov prichystané malé občerstvenie vo forme pečených špekáčikov, ktoré deťom po namáhavom love veľmi chutili.

Po občerstvení nasledovalo vyhodnotenie pretekov. Umiestnenie bolo nasledovné:
1.miesto: Andrea Krišková – 12,48kg
2.miesto: Sebastián Krištof – 8,30kg
3.miesto: Samuel Eremiáš – 6,58kg
Najväčšieho kapra o hmotnosti 5,10kg ulovila Andrea Krišková.

Všetky zúčastnené deti boli odmenené vecnými darmi a rybárskymi potrebami od našich sponzorov. Po vyhodnotení pretekov sa deťom a ich rodičom za účasť poďakovali organizátori a starosta obce, ktorý deti podporil v ich peknej zaľube a poprial im veľa zážitkov a úlovkov. Záverečným sladkým prekvapením bola torta s motívom rybníka s rybkami, ktorú pre deti pripravila Kristínka Krišková, sestra víťazky pretekov, šikovná mladá cukrárka, ktorá získala už niekoľko ocenení pri súťažiach v pečení. Zaujímavý nápad, ale aj výbornú chuť ocenili všetci prítomní, ktorí si na torte pochutili. Kristínke aj touto cestou ďakujeme.

Záverom vyslovujeme poďakovanie našim sponzorom – obecnému úradu, Vladimírovi Bosákovi a Jozefovi Balážovi, ktorí zabezpečili vecné dary pre našich mladých rybárov. Poďakovanie patrí aj pracovníkom obecného úradu a kolegom rybárom, ktorí pokosili pobrežia rybníka pred pretekmi.

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.

One Reply to “Detské rybárske preteky 2018”

  1. Spätné upozornenie: Malé výročie – SRZ Trnovec

Comments are closed.