Splnené prianie

Dôkazom toho, že rybárstvo nie je len o rybách, ale aj o komunite rybárov a ich vzájomných vzťahoch je udalosť, ktorá sa udiala 7. novembra 2020 na našom lovnom revíri Amerika III.

Kolega Lukáš Šášik pripravil pre nášho ťažko chorého člena Janka Csányiho milé prekvapenie – splnenie priania jeho rodiny i jeho samotného ísť ešte na ryby do svojho obľúbeného revíru. Na mieste, kde rád chytával, mu Lukáš pripravil miesto a trocha prikŕmil, aby zvýšil šancu na ulovenie kapríka. Rodinní príslušníci priviezli Janka za krásneho slnečného a teplého jesenného počasia.

Hneď po príchode mal Lukáš záber na svojej udici a vytiahol pekného šupináča, ktorému sa Janko potešil. Janka usadili a medzitým mu Lukáš pripravil a nahodil udicu. Síce sa mu už ťažko hovorilo, ale ešte sa zaujímal, aká násada sa dala a aké boli kapríky, ktoré tak rád lovil. Aj keď na ňom bolo vidieť únavu a ťažobu z vážneho ochorenia, vytrvalo čakal na záber, ktorý
prišiel, dá sa povedať v krátkom čase. Lukáš mu podal udicu, ale žiaľ už nemal silu rybku zdolávať, tak mu ju Lúkáš vytiahol.

Neveľký lysec spravil Jankovi veľkú radosť a tiež nám, čo sme boli pritomní, lebo sa tak podarilo splniť prianie jednému vášnivému rybárovi. Ďakujeme Lukášovi, že si našiel čas a spolu s rodinou zorgnaizoval toto mile prekvapenie a ukázal, ako málo stačí k tomu, aby sme niekomu, aj keď vážne chorému, spravili radosť.

Hneď na druhý deň, 8. novembra, sme sa dozvedeli smutnú správu – Janko nás navždy opustil. O to vačšiu radosť máme z toho, že sa podarilo splniť jeho posledné prianie…

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.