Vítanie jari 2024

Príchod jari, dlhšie dni, teplé lúče slnka, prvé jarné vitamíny – to všetko po zime, aj keď už nebýva taká ako kedysi, prináša človeku lepšiu náladu. Obec Trnovec nad Váhom a komisia športu, školstva, mládeže a kultúry zorganizovala v sobotu 16. marca 2024 spoločenskú akciu na privítanie jari.

V rámci bohatého sprievodného programu bola pre deti zorganizovaná aj „pátračka“ so šiestimi stanoviskami, kde deti museli preukázať nejakú zručnosť, alebo vedomosti, na sprievodnom tlačive potom dostali pečiatku a pokračovali na ďalšie stanovisko. Naša Obvodná organizácia SRZ v spolupráci s Poľovníckou organizáciou DURMUTZ pripravila pre deti takéto stanovisko na rybárskom dome pri chovnom revíry Hlinisko Vermek v centre obce. Poľovníci si pre deti pripravili poznávanie zveri podľa obrázka zvieraťa, alebo jeho stopy a vypreparovaných trofejí. 

Rybári mali pre deti pripravené obrázky našich rýb a vypreparovaného kapra, zubáča a šťuku, ktoré keď nespoznali, mohli si ich vyhľadať v obrázkoch a tak ich potom pomenovať.
Za splnenie oboch úloh deti dostali spomínané pečiatky o absolvovaní stanoviska a malé sladké odmeny vo forme cukríkov, alebo lízatka.

Aj táto milá akcia takýmto nenúteným spôsobom približuje deti k poznávaniu toho,čo žije v okolitej prírode a vo vodách v okolí našej obce. Toto poznanie je potom predpokladom aj k tomu, ako sa v prírode budú v budúcnosti správať, ako si ju budú vedieť vážiť a chrániť. Veľkú úlohu v tom má aj správne vzdelávanie ale najlepší je príklad a postoj rodičov.

Keď naučíme deti k láske k prírode určite z nich vyrastú dobrí ľudia.

 

 

SRZ Trnovec

Sme obvodná organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Trnovci nad Váhom. Snažíme sa tu prispieť k budovaniu zdravého vodného ekosystému.